ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАЦІОНАЛЬНИХ СУДДІВ ВФУ
Затверджено Президією ВФУ 17 грудня 2000 р
Набуває чинності з 01 січня 2001 р.
Цим Положенням запроваджується чотири спеціалізації Національних Суддів ВФУ
"Національний суддя - рефері ВФУ"
"Національний суддя - ампайр ВФУ"
“Національний суддя - вимірювач ВФУ”
“Національний суддя - керівник
перегонів ВФУ”
та регламентуються організаційні і кваліфікаційні вимоги щодо набуття, поновлення чи позбавлення звання Національного Судді ВФУ, залежно від спеціалізації, обов’язки Національних Суддів ВФУ а також вимоги щодо поведінки суддів-репрезентантів, та інших керівних осіб ВФУ підчас проведення змагань
1 “Національний Суддя - Рефері ВФУ”
1.1 Термін на який присвоюється звання
a) Звання вважається присвоєним з того моменту, коли було прийнято рішення Комітету по проведенню змагань про присвоєння.
b) Якщо вік заявника не перевищує 70 років на момент присвоєння йому звання, то воно присвоюється на термін 4 роки.
c) Якщо вік заявника є більшим за 70 років на момент присвоєння йому звання, то воно присвоюється на термін 2 роки.
1.2 Визначення територіальної приналежності
Територіальна приналежність судді зазначається у рішенні про присвоєння звання. Якщо кандидату, або Національному Судді присвоєно інше національне суддівське звання ВФУ, таке як “Національний Суддя-Ампайр”, “Національний Суддя –Вимірювач”, або “Національний Суддя -Керівник перегонів”, то територіальна приналежність судді має бути однаковою для всіх, присвоєних йому/їй суддівських звань ВФУ.
1.3 Організаційні вимоги щодо первинного присвоєння звання "Національний Суддя - Рефері ВФУ"
Кандидат на первинне присвоєння звання “Національний Суддя - Рефері ВФУ” має:
a) Бути висунутим на присвоєння звання від його/її територіальної федерації ВФУ, або Української асоціації класу, або Вітрильної крейсерської спілки , або Комітету ВФУ по проведенню змагань.
b) Мати рекомендацію від своєї територіальної федерації.
c) Бути дійсним членом ВФУ протягом всього часу за який кандидатом виконувалися вимоги щодо присвоєння звання і всього часу на який присвоєне звання.
d) Вислати до ВФУ звернення про присвоєння звання на офіційному бланку, так, аби його було одержано секретаріатом ВФУ не пізніше 1 вересня поточного року. Звернення має бути розглянуто у трьох місячний термін.
1.4 Організаційні вимоги щодо поновлення звання “Національний Суддя - Рефері ВФУ”
Кандидат на поновлення звання “Національний Суддя - Рефері ВФУ” має:
a) Звернутися безпосередньо до ВФУ. Територіальна федерація має бути поінформованою про таке звернення.
b) Вислати звернення на офіційному бланку, так, аби звернення було одержано секретаріатом ВФУ не пізніше 1 вересня поточного року. Звернення має бути розглянуто у трьохмісячний термін.
1.5 Кваліфікаційні вимоги до Національного Судді - Рефері ВФУ
Національний Суддя - Рефері ВФУ має:
a) Бути досвідченим у перегонах яхтсменом (Чемпіоном або призером України у будь - якому класі яхт, Майстром спорту України і таке інше)
b) Володіти знаннями правил, мати перегоновий досвід, розсудливу, безсторонню вдачу і здоровий глузд, бути фізично готовим для виконання обов'язків члена перегонового комітету, знати політику ВФУ щодо суддівства, тренувального процесу і проведення перегонів, та впроваджувати цю політику у життя.
c) Володіти українською мовою на рівні, достатньому для проведення слухань протестів, вивчення та написання необхідних для проведення змагань документів і спілкування з відповідальними щодо спортивного заходу особами.
d) За останні чотири роки:
i) Взяти участь у Загальноукраїнському семінарі суддів
ii) Скласти письмові іспити на глибоке знання правил перегонів
iii) Взяти участь в обслуговуванні принаймні трьох головних Національних змагань виконуючи обов'язки члена протестового комітету. Принаймні у двох із них протестовий комітет має бути незалежним журі та принаймні одні з них мають відбуватися поза межами території, до якої належить кандидат, або, особливо, якщо йдеться про поновлення звання, на заміну пунктів і, іі, ііі, виконати наступне:
iv) Взяти участь в обслуговуванні принаймні 6 головних змагань ВФУ у якості члена протестового комітету. Принаймні у трьох із них протестовий комітет має бути незалежним журі, та принаймні двоє з цих змагань мають відбуватися поза межами території, до якої належить кандидат.
Зазначені у пункті 5(d) вимоги щодо територій не стосуються Чемпіонатів України і Комплексних Всеукраїнських змагань.
1.6 Розгляд звернень про присвоєння звання.
Приймаючи рішення про відповідність певної особи званню "Національний Суддя - Рефері ВФУ" підкомітет Національних суддів - рефері має брати до уваги наступне:
a) Чи виявив кандидат виконуючи обовязки члена протестового комітету (журі) достатній рівень знань правил перегонів, вміння іх тлумачити, а також необхідні для судді риси характеру
b) Рівень важливості змагань, участь у
суддівстві яких зазначено у пункті 1.5. Це має
оцінюватися з урахуванням того, чи були ці
змагання міжнародними, а чи національними, яка
кількість вимпелів по класах брала участь, місце
проведення, яким був склад протестового комітету
(журі).
c) Чи був кандидат головою протестового комітету
(журі)
d) Якою була кількість слухань
e) Чи брав участь кандидат у семінарі для суддів ВФУ
f) Чи склав кандидат письмовий іспит для суддів ВФУ
g) Стаж кандидата, його перегоновий і суддівський досвід
h) Наскільки добре кандидат володіє українською мовою, а також врахувати знання кандидатом інших мов.
j) Інші відомості, врахувати які підкомітет завважить за доцільне
1.7 Затвердження звань і видача посвідчень
Рішення Комітету ВФУ по проведенню змагань про присвоєння звання "Національний Суддя-Рефері ВФУ" затверджується Президією ВФУ, а особи яким присвоєно, або поновлено, звання, одержують посвідчення встановленого зразка.
1.8 Позбавлення звання
Підкомітет Національних суддів-рефері може будь-коли звернутися до Комітету ВФУ по проведенню змагань про позбавлення певної особи звання "Національний Суддя-Рефері ВФУ" грунтуючись на висновках від вивчення заяви територіальної федерації, або асоціації класу, чи Вітрильної крейсерської спілки, повноважних осіб, або організацій належних до ISAF, будь - яких НПО, а також інших осіб чи організацій.
2 "Національний Суддя-Ампайр ВФУ"
2.1 Термін на який присвоюється звання
a) Звання вважається присвоєним з того моменту, коли було прийнято рішення Комітету по проведенню змагань, про присвоєння.
b) Якщо вік заявника не перевищує 70 років на момент присвоєння йому звання, то воно присвоюється на термін 4 роки.
c) Якщо вік заявника є більшим за 70 років на момент присвоєння йому звання, то воно присвоюється на термін 2 роки.
2.2 Визначення територіальної приналежності
Територіальна приналежність судді зазначається у рішенні про присвоєння звання. Якщо кандидату, або Національному Судді-Ампайру присвоєно інше національне суддівське звання ВФУ, таке як “Національний Суддя-Рефері ВФУ”, “Національний Суддя-Вимірювач ВФУ”, або “Національний Суддя-Керівник перегонів ВФУ”, то територіальна приналежність судді має бути однаковою для всіх, присвоєних йому/їй суддівських звань ВФУ.
2.3 Організаційні вимоги щодо первинного присвоєння звання "Національний Суддя-Ампайр ВФУ"
Кандидат на первинне присвоєння звання “Національний Суддя-Ампайр ВФУ” має:
a) Бути висунутим на присвоєння звання від його/її територіальної федерації ВФУ, або Української асоціації класу, або Вітрильної крейсерської спілки, або Комітету ВФУ по проведенню змагань.
b) Мати рекомендацію від своєї територіальної федерації.
c) Бути дійсним членом ВФУ протягом всього часу за який кандидатом виконувалися вимоги щодо присвоєння звання і всього часу на який присвоєне звання.
d) Вислати до ВФУ звернення про присвоєння звання на офіційному бланку, так, аби його було одержано секретаріатом ВФУ не пізніше 1 вересня поточного року. Звернення має бути розглянуто у трьох місячний термін.
2.4 Організаційні вимоги щодо поновлення звання “Національний Суддя- Ампайр ВФУ”
Кандидат на поновлення звання “Національний Суддя-Ампайр ВФУ” має:
a) Звернутися безпосередньо до ВФУ. Територіальна федерація має бути поінформованою про таке звернення.
b) Вислати звернення на офіційному бланку, так, аби звернення було одержано секретаріатом ВФУ не пізніше 1 вересня поточного року. Звернення має бути розглянуто у трьох місячний термін.
c) Для поновлення звання вимоги щодо складання підчас участі у семінарі Національних Суддів-Ампайрів ВФУ протягом останніх чотирьох років заліку (оцінювання) з практичного ампайрингу на воді не застосовуються.
d) Претендент який не склав письмового (заліку) іспиту може складати його повторно, але не раніше, ніж через шість місяців після попередньої спроби. Якщо це виявиться нездійсненим до 1 вересня і, як наслідок, стане неможливим вчасно вислати офіційне звернення, то володіння званням Національного Судді-Ампайра ВФУ припиняється допоки претендент не складе іспиту.
e) Справа претендента, який не склав іспитів більше одного разу, вирішується індивідуально.
2.5 Кваліфікаційні вимоги до Національного Судді-Ампайра ВФУ.
Національний Суддя-Ампайр ВФУ має:
a) Діяти у якості ампайра у суддівстві принаймні 8-ми головних Національних або міжнародних змагань за останні чотири роки до 01 вересня року, коли подано звернення. Принаймні одні з них мають відбуватися поза територією претендента
b) Взяти участь у семінарі ампайрів ВФУ за останні чотири роки
c) Скласти як письмовий іспит ВФУ, так і практичний залік з ампайрингу на воді, яких запроваджено аби з'ясувати що претендент:
і) має глибоке знання правил перегонів;
іі) є здатним застосовувати відповідні правила і приймати правильне рішення протягом обмеженого кількома секундами часу;
ііі) має навички передбачення на основі того, як судна маневрують у матчових перегонах;
іv) є здатним керувати, розташовувати і утримувати у певній позиції малі швидкісні моторні човни за різних умов погоди і стану моря;
e) Мати високий рівень майстерності спостерігання.
f) Мати рівень знання української мови, достатній для необхідного спілкування
і) швидко і точно з іншими ампайрами
іі) з учасниками змагань після матчів або на зборах і розборах
g) Проявити манеру поведінки і вдачу, які є адекватними для ампайра на головних змаганнях ВФУ.
h) Бути фізично здатним протягом кількох днів поспіль знаходитись у морі на маленьких швидкісних моточовнах.
i) Мати нормальну природну або зкореговану зорову можливість та нормальних слух.
j) Бути тим, хто не дуже давно брав участь у перегонах, переважно матчових або командних.
k) Сприяти вдосконаленню навчання і практичного застосування ампайрингу та брати участь в організації і проведенні семінарів на місцях, розробці програм.
2.6 Розгляд звернень про присвоєння звання.
Крім того приймаючи рішення про відповідність певної особи званню "Національний Суддя-Ампайр ВФУ" підкомітет Національних Суддів-Ампайрів ВФУ має брати до уваги наступне:
a) Зауваження, стосовно претендента, які містяться у звітах -анкетах ампайрів про змагання.
b) Досвід роботи кандидата у протестових комітетах.
c) Інші відомості, врахувати які підкомітет завважить за доцільне.
2.7 Затвердження звань і видача посвідчень
Рішення Комітету ВФУ по проведенню змагань про присвоєння звання "Національний Суддя-Ампайр ВФУ" затверджується Президією ВФУ, а особи яким присвоєно, або поновлено звання, одержують посвідчення встановленого зразка.
2.8 Позбавлення звання
Підкомітет Національних Суддів-Ампайрів ВФУ може будь-коли звернутися до Комітету ВФУ по проведенню змагань про позбавлення певної особи звання "Національний Суддя-Ампайр ВФУ" грунтуючись на висновках від вивчення заяви територіальної федерації, або асоціації класу, чи Вітрильної крейсерської спілки, повноважних осіб, або організацій належних до ISAF, будь - яких НПО, а також інших осіб чи організацій.
3. “Національний суддя -вимірювач ВФУ”
3.1 Термін на який присвоюється звання
Звання "Національний Суддя-Вимірювач ВФУ" присвоюється на чотири роки
3.2 Визначення територіальної приналежності
Територіальна приналежність судді зазначається у рішенні про присвоєння звання. Якщо кандидату, або Національному Судді-Вимірювачу присвоєно інше національне суддівське звання ВФУ, таке як “Національний Суддя-Рефері ВФУ”, “Національний Суддя-ампайр ВФУ”, або “Національний Суддя-Керівник перегонів ВФУ”, то територіальна приналежність судді має бути однаковою для всіх, присвоєних йому/їй суддівських звань ВФУ.
3.3 Організаційні вимоги щодо первинного присвоєння звання "Національний Суддя- Вимірювач ВФУ"
Кандидат на первинне присвоєння звання “Національний Суддя-Вимірювач ВФУ” має:
a) Бути висунутим на присвоєння звання від його/її територіальної федерації ВФУ, або Української асоціації класу, або Вітрильної крейсерської спілки , або Комітету ВФУ по проведенню змагань.
b) Мати рекомендацію від своєї територіальної федерації.
c) Мати рекомендації від відповідної Української асоціації класу.
d) Бути дійсним членом ВФУ протягом всього часу за який кандидатом виконувалися вимоги щодо присвоєння звання і всього часу на який присвоєне звання.
e) Вислати до ВФУ звернення про присвоєння звання на офіційному бланку, так, аби його було одержано секретаріатом ВФУ не пізніше 1 вересня поточного року. Звернення має бути розглянуто у трьох місячний термін.
3.4 Організаційні вимоги щодо поновлення звання “Національний Суддя-Вимірювач ВФУ”
Для поновлення звання “Національний Суддя-Вимірювач ВФУ” необхідно виконати ту саму процедуру, що і для первинного присвоєння звання.
3.5 Кваліфікаційні вимоги до Національного Судді-Вимірювача ВФУ
Національний Суддя-Вимірювач ВФУ має:
a) Відпрацювати вимірювачем на, принаймні, двох Національних всеукраїнських змаганнях (Чемпіонати, Кубки, або комплексні Всеукраїнські змагання) за останні чотири роки.
b) Протягом останніх чотирьох років взяти участь у семінарі вимірювачів ВФУ.
c) Мати тверді знання правил відповідного класу та правил вимірювання ISAF.
d) Вміти застосовувати певні правила і приймати відповідні рішення.
e) Мати необхідну технічну кваліфікацію.
f) Проявити характер і манеру поведінки, які є відповідними для вимірювача, працюючого на Національних змагань.
i) Володіти українською мовою на достатньому для спілкування з іншими вимірювачами, учасниками змагань та членами журі рівні.
j) Зробити свій вклад у вдосконалення системи Національних вимірювачів
k) Брати активну участь у проведенні семінарів вимірювачів, розробці документів ВФУ.
l) Національний вимірювач має не працювати за гроші у штаті, або за контрактом, бути консультантом або постійним вимірювачем у будівника яхт свого класу.
3.7 Розгляд звернень про присвоєння звання
Приймаючи рішення про відповідність певної особи званню "Національний Суддя-Вимірювач ВФУ" підкомітет Національних Суддів-Вимірювачів ВФУ має брати до уваги наступне:
a) Будь-які зауваження, одержані від ВФУ
b) Стаж і досвід претендента у ролі вимірювача
c) Інші відомості, врахувати які підкомітет завважить за доцільне
3.8 Затвердження звань і видача посвідчень
Рішення Комітету ВФУ по проведенню змагань про присвоєння звання "Національний Суддя-Вимірювач ВФУ" затверджується президією ВФУ, а особи, яким присвоєно, або поновлено звання, одержують посвідчення встановленого зразка.
3.9 Позбавлення звання
Підкомітет Національних Суддів-Вимірювачів ВФУ може будь-коли звернутися до Комітету ВФУ по проведенню змагань про позбавлення певної особи звання "Національний Суддя- Вимірювач ВФУ", грунтуючись на висновках від вивчення заяви Територіальної федерації, або Асоціації класу, чи Вітрильної крейсерської спілки, Повноважних осіб, або організацій належних до ISAF, будь - яких НПО, а також інших осіб чи організацій.
4. “Національний Суддя - Керівник перегонів ВФУ”
4.1 Термін на який присвоюється звання
а) Звання вважається присвоєним з того моменту, коли було прийнято рішення Комітету по проведенню змагань, про присвоєння.
б) Якщо вік заявника не перевищує 70 років на момент присвоєння йому звання, то воно присвоюється на термін 4 роки.
в) Якщо вік заявника є більшим за 70 років на момент присвоєння йому звання, то воно присвоюється на термін 2 роки.
4.2 Національний Суддя-Керівник перегонів є забов'язаним:
а) Бути відповідальним за додержання і вдосконалення стандартів встановлених ВФУ щодо організації та проведення змагань з вітрильницьких перегонів.
б) Якщо у цьому є потреба у повноважного організатора то Національний керівник перегонів має:
і) приймати на себе обов'язки і відповідальність щодо організації і безпосереднього проведення головних змагань;
іі) приймати на себе відповідальність за складання проекту і за випуск положення про перегони і вітрильницької інструкції для головних змагань ВФУ.
в) За вимогою повноважного організатора брати на себе відповідальне виконання обов’язків головного керівника перегонів на головних змаганнях ВФУ.
г) Співпрацювати і вирішувати спільні питання щодо організації і проведення змагань з самою ВФУ і призначеними нею для управління змаганнями особами.
4.3 Протягом періоду на який його призначено керівником перегонів, Національний Суддя-Керівник перегонів має:
а) Давати поради повноважному організатору та його перегоновому комітету щодо практичної організації, управління змаганнями і безпосереднього проведення перегонів.
б) Сприяти запровадженню у життя політики ВФУ щодо підготовки організації і управління проведенням змагань
4.4 Визначення територіальної приналежності
Територіальна приналежність судді зазначається у рішенні про присвоєння звання. Якщо кандидату, або Національному Судді-Керівнику перегонів ВФУ, присвоєно інше національне суддівське звання ВФУ, таке як “Національний Суддя-Рефері ВФУ”, “Національний Суддя-Ампайр ВФУ”, або “Національний Суддя-Вимірювач”, то територіальна приналежність судді має бути однаковою для всіх, присвоєних йому/їй суддівських звань ВФУ.
4.5 Організаційні вимоги щодо первинного присвоєння звання "Національний Суддя - Керівник перегонів ВФУ".
Кандидат на первинне присвоєння звання “Національний Суддя - Керівник перегонів” має:
a) Бути висунутим на присвоєння звання від його/її територіальної федерації ВФУ, або Української асоціації класу, або Вітрильної крейсерської спілки , або Комітету ВФУ по проведенню змагань.
b) Мати рекомендацію від своєї територіальної федерації.
c) Подати разом зі зверненням про присвоєння звання рекомендаційний лист від асоціації класу, або повноважного організатора головних змагань, на яких кандидат був керівником перегонів і безпосередньо їх проводив.
d) Бути дійсним членом ВФУ протягом всього часу за який кандидатом виконувалися вимоги щодо присвоєння звання і всього часу на який присвоєне звання.
e) Вислати до ВФУ звернення про присвоєння звання на офіційному бланку, так, аби його було одержано секретаріатом ВФУ не пізніше 1 вересня поточного року. Звернення має бути розглянуто у трьох місячний термін.
4.6 Організаційні вимоги щодо поновлення звання “Національний Суддя-Керівник перегонів ВФУ”
Кандидат на поновлення звання “Національний Суддя - Керівник перегонів ВФУ” має:
a) Звернутися безпосередньо до ВФУ. Територіальна федерація має бути поінформованою про таке звернення.
b) Вислати звернення на офіційному бланку разом з рекомендаційним листом від асоціації класу, або повноважного організатора головних змагань на яких кандидат був керівником перегонів і безпосередньо їх проводив так, аби звернення було одержано секретаріатом ВФУ не пізніше 1 вересня поточного року. Звернення має бути розглянуто у трьохмісячний термін.
4.7 Кваліфікаційні вимоги до Національного Судді-Керівника перегонів ВФУ.
Національний Суддя - Керівник перегонів ВФУ має:
a) Бути досвідченим у перегонах яхтсменом (Чемпіоном або призером України у будь - якому класі яхт, Майстром спорту України і таке інше)
b) Відпрацювати протягом останніх чотирьох років керівником перегонів безпосередньо на воді принаймні на чотирьох провідних змаганнях ВФУ
c) Відпрацювати протягом останніх чотирьох років керівником перегонів безпосередньо на воді принаймні на чотирьох інших змаганнях.
d) Володіти українською мовою на рівні, достатньому для живого спілкування, як вербального, так і письмового, з ВФУ, суддями, керівними особами, та для авторського написання проектів положень про перегони, вітрильницьких інструкцій та інших необхідних для управління змаганнями документів.
e) Мати досвід практичного управління змаганнями і безпосереднього проведення перегонів на воді.
f) Протягом останніх чотирьох років взяти участь у загальноукраїнському семінарі з управління змаганнями і проведення перегонів та скласти письмовий іспит для Національних керівників перегонів.
g) Бути готовим для співпраці з підкомітетом керівників перегонів стосовно питань організації і управління змаганнями
h) Бути молодшим 70 років за віком на момент первинного присвоєння звання
4.8 Розгляд звернень про присвоєння звання.
Приймаючи рішення про відповідність певної особи званню "Національний Суддя-Керівник перегонів ВФУ" підкомітет Національних суддів - керівників перегонів має брати до уваги наступне:
a) На яких суддівських посадах працював кандидат, проводячи змагання, що їх зазначено у пунктах 4.8(b) та 4.8(c)
b) Стаж і досвід кандидата у керуванні проведенням змагань
c) Спортивний перегоновий досвід кандидата.
d) Наскільки добре кандидат володіє українською мовою, а також врахувати знання кандидатом інших мов.
e) Звіти доповіді про змагання інших Національних Суддів-Керівників перегонів.
f) Інші відомості, врахувати які підкомітет завважить за доцільне
4.9 Затвердження звань і видача посвідчень
Рішення Комітету ВФУ по проведенню змагань про присвоєння звання "Національний Суддя-Керівник перегонів ВФУ" затверджується Президією ВФУ, а особи яким присвоєно, або поновлено звання, одержують посвідчення встановленого зразка.
4.10 Позбавлення звання
Підкомітет Національних Суддів-Керівників перегонів ВФУ може будь-коли звернутися до Комітету ВФУ по проведенню змагань про позбавлення певної особи звання "Національний Суддя-Керівник перегонів ВФУ", грунтуючись на висновках від вивчення заяви територіальної федерації, або асоціації класу, чи Вітрильної крейсерської спілки, повноважних осіб, або організацій належних до ISAF, будь - яких НПО, а також інших осіб чи організацій
5 Поведінка суддів-репрезентантів, та інших керівних осіб ВФУ підчас проведення змагань
5.1 Стороння зацікавленість.
a) Зіткнення інтересів і стороння зацікавленість існує тоді, коли суддя, або інша керівна особа на змаганнях має, або виглядає так, що має, особистий меркантильний інтерес, який може похитнути довіру до безсторонності цієї особи.
b) Якщо суддя усвідомлює, що існує зіткнення інтересів він/вона має відмовитися від запрошення на змагання, де призначається незалежне, або міжнародне журі.
c) Якщо у судді ВФУ виникає тільки сумнів щодо наявності зіткнення інтересів, то він має перед тим, як давати згоду на участь в обслуговуванні змагань проконсультуватися з Комітетом ВФУ по проведенню змагань і чинити за порадою Федерації.
d) Коли на змаганнях для судді, або іншої керівної особи ВФУ стає зрозумілим, що з'явилося зіткнення інтересів, то ця особа має запобігти виникненню конфлікту, сповістивши про таке побоювання журі, яке має прийняти відповідне рішення.
5.2 Неетична поведінка суддів та інших керівних осіб ВФУ на змаганнях.
5.2.1
Якщо Президія ВФУ одержить письмову заяву (скаргу) від члена ВФУ про - на думку заявника - неетичну поведінку судді або іншої керівної особи ВФУ, чи про те, що заявник вважає що така особа порушила норми спортивної моралі, знеславила спорт, або вітрильництво, то Президія може, якщо завважить за потрібне, призначити слухання.5.2.3 Президія ВФУ має призначити комісію для слухання, спираючись на наступні принципи і вимоги:
a) Комісія має складатися мінімум із п'яти і максимум із семи осіб.
c) Більшість членів комісії краще, аби мали юридичну освіту.
d) Неприпустимо, аби хоч один із членів комісії був
і) членом клуба або спортивного товариства і належав до тієї самої територіальної федерації, що і особа, на яку подано скаргу;
іі) членом того самого комітету або підкомітету ВФУ, що і особа, на яку подано скаргу;
ііі) був у стані "зіткнення інтересів" з заявником, або навпаки, з тим, хто є оскарженим.
5.2.4 Особі, на яку подано скаргу, мають бути гарантовані наступні права:
a) Одержати сповіщення про призначення слухання принаймні за 30 днів до його початку разом з усіма звинувачувальними документами включно з наявними показами свідків. Сповіщення про призначення слухання має бути письмовим і супроводжуватися підтвердженням про одержання.
b) Право бути присутнім з представником або без нього, і цим представником може бути правник.
c) Право залучити свідків і подати будь - які свідчення на свою користь.
5.2.5 Якщо оскаржена особа відмовляється підтвердити одержання сповіщення, або ухиляється від участі у слуханні, то комісія, яку призначено для слухання, має зібрати всі приступні свідчення і докази, і якщо заява - скарга виглядає правдивою, доповісти про це Президії разом зі своїми пропозиціями щодо справи.
5.2.6 Комісія, призначена для слухання, може вжити щодо винуватця будь-яких дисциплінарних заходів, яких вона завважить за відповідні у межах своєї юрисдикції. Заходи, яких може бути вжито комісією є - попередження, винесення догани, або припинення офіційних прав оскарженої особи за її посадою і званням у ВФУ.
5.2.7 Позбавлення прав і звання може бути тимчасовим, або безстроковим.
5.2.8 Негайно після слухання комісія має доповісти у письмовому вигляді про свою ухвалу Президії ВФУ, відповідачеві і позивачеві. У разі позбавлення прав і звання після закінчення періоду, відведеного для можливого апелювання, сповістити про затвердження рішення всі територіальні федерації, і за можливістю, всіх членів ВФУ.
5.2.9 Комісія, призначена для слухання, може поновити слухання, якщо дійде висновку, що припустилася істотної помилки, або, якщо протягом розумного часу з'являться нові суттєві свідчення або відомості.
5.2.10 Протягом 30 днів після одержання ухвали винуватець може апелювати до Президії ВФУ щодо ухвали, подавши заяву про апеляцію до секретаріату ВФУ